O značce

Mouseep je svěží mladá značka, která se specializuje výhradně na tvorbu ekologicky a sociálně odpovědného textilního designu a poradenské služby pro odpovědně smýšlející textilní startupy. Značku založila a dodnes provozuje Michaela Pešová.

„Značka Mouseep je na poli českého designu trochu za černou ovci, jelikož mou tvorbu nelze zařadit pouze do jedné úzce vyprofilované skupiny (móda, interiér, hračky apod.), jak je tomu u většiny značek zvykem. Rozhodně však pod mou značkou nehledejte nějaký nepromyšlený počin! Specializuji se výhradně na tvorbu ekologicky a sociálně odpovědného textilního designu. Pokud však stále nevíte, co si pod touto stručnou charakteristikou představit, pokusím se Vám to v několika následujících řádcích objasnit.

Ačkoliv jsem vystudovala na Textilní fakultě Technické univerzity v Liberci magisterský obor Design oděvního výrobku, zabývám se veškerým designem, který se tvoří z textilu. Stěžejní je pro mě tudíž textil! Myslím, že jsme se za ta léta skamarádily a rozumíme si. Své dodavatele materiálů si pečlivě vybírám a nepoužívám pro vznik svých výrobků živočišné materiály, jako je kůže, vlna, hedvábí apod. Nebráním se však recyklaci živočišných materiálů, vlastně jakékoliv recyklaci. Podporuji lokální výrobu popř. výrobu jinde v Evropě, kde se řídí uznávanými právními normami EHS. A navíc … miluji historii, umění, design … funkční design!

Díky tomu, že nejsem limitovaná účelem, na který bych se specializovala, otvírá se přede mnou spousta oblastí, kde mohu ukázat, že výběr textilu není nevinná hra, ale zodpovědná činnost a co si při něm ohlídat.“